עלי


אני חן צבי וכל חיי מוקדשים לשאלה - איך אפשר לבנות עולם שעובד לכולם.

דרך אחת שבה אני עוסק בשאלה זה דרך המחקר וכתיבת הספר "השלב הבא" בשנים האחרונות, על ידי סקירת מאמרים, מחקרים, ספרים, סרטים דוקומנטריים, ביצוע ניסויים וביצוע ראיונות עם חלוצים מרחבי העולם - מארה"ב ועד הודו ודרום אפריקה.

תפקידי פה הוא לספק השראה לעולם היפה יותר שליבנו יודע שאפשרי. זה מרגש אותי בצורה עמוקה לפגוש כל פעם עוד חתיכה מהפאזל של מה אפשרי - ולראות כמה סבל זה מסוגל לחסוך בעולם. אני מעוניין לעזור לאחרים לפתוח את הדמיון ולעשות זאת בלי לעזוב לרגע את הפרגמטיות.

הדרך השנייה שבה אני עוסק בבניית עולם שעובד לכולם, היא דרך קורסים, סדנאות וייעוץ להתארגנות מיטיבה. אני עובד עם קבוצות, ארגונים וקהילות להתארגן בצורה שמשרתת אותן - על ידי קבלת החלטות קבוצתית אפקטיבית, טיפול מצמיח בקונפליקטים, חלוקת אחריות נבונה וזרימת מידע יעילה. כל אלו מבוססות על הסכמה, אוטונומיה, שיתוף פעולה, והרחק ממנגנוני שליטה ויריבות.

למדתי הנחיית תקשורת מקרבת, גישור, בניית הסכמות, ייעוץ ארגוני סוציוקרטי, צדק מאחה קהילתי ועוד. בין היתר, העברתי הרצאות וסדנאות בסמינר הקיבוצים, המכללה האקדמית בית ברל, מרכז השל, המכון הדמוקרטי, האקדמיה הבינלאומית לסוציוקרטיה, העמותה לתקשורת מקרבת, גרינפיס וסמינרים סביבתיים, כנס קוד פתוח למנהיגות השתתפותית ועוד. בשנים האחרונות ליוויתי קואופרטיבים, צוותי תוכנה, תנועות שיתופיות בארץ, פרויקט חינוך דמוקרטי בווילס וייעוץ ארגוני של שנה לתנועה הסביבתית Extinction Rebellion בבריטניה שכוללת עשרות אלפי פעילים. 

לינקים נוספים: